Czyszczenie broni – metody

Czarny proszek i nowoczesna broń czarnoprochowa to świetna zabawa. Pozwala poczuć się jak dawni zdobywcy dzikiego zachodu i daję prawdziwy kontakt z tradycyjną bronią. O czym musimy jednak pamiętać, kiedy chcemy obsługiwać karabiny czarnoprochowe?

Czyszczenie i obsługa broni

Sklep z bronią czarnoprochową to doskonałe miejsce, żeby zacząć swoją przygodę, jeśli chodzi o czarnoprochowce. Nie tylko zakupimy tam odpowiedni produkt tego typu, ale też dostaniemy wskazówki co do jej obsługi.

Najważniejsze jest czyszczenie. Strzelba czarnoprochowa jest szczególnie podatna na rdzę i korozję. Oczyszczenie pistoletu z czarnym proszkiem zajmuje trochę więcej czasu i wysiłku, ale to dodatkowy wysiłek i jest wart nagrody. Upewnij się najpierw, że broń jest wyładowana. Nigdy nie pracuj na załadowanej broni. Rozpocznij demontaż. Możesz potrzebować instrukcji lub schematu. Nie rób niczego, czego nie możesz cofnąć.

  1. Wyjmij beczkę.
  2. Wyjmij zatyczkę (jeśli to możliwe) i sutek podkładu.
  3. Jeśli jest naprawdę brudny / zardzewiały, usuń kolbę i wyzwól zespół.

Po zdjęciu zatyczki i / lub smoczka wyczyść ją. Użyj sztyftu lub igły, aby upewnić się, że w maleńkim otworze nie ma zanieczyszczeń. Jeśli jest zanieczyszczony / podłączony, będzie słaby zapłon lub całkowite przerwanie zapłonu. Zamocz kawałek nici w oleju i przesuwaj go w tę i z powrotem przez otwór, aby zapobiec zanieczyszczeniu w przyszłości.

Co dalej robić?

  1. Nałożyć rozpuszczalnik w proszku na beczkę i odstawić. Przeczytaj (i postępuj zgodnie z instrukcjami!) Instrukcje dotyczące określonego rodzaju rozpuszczalnika.
  2. Kilkakrotnie przerzucaj łaty przez lufę. Kiedy wyjdą czyste, przejdź do następnego kroku.
  3. Za pomocą mosiężnej lub miedzianej szczotki usuń wszelkie zabrudzenia, rdzę lub węgiel. (Można to zrobić przed etapem rozpuszczalnika, ale postępuj zgodnie z instrukcjami dla używanych produktów!)
  4. Pokryj łatę środkiem smarnym / ochronnym i LEKKO pokryj wnętrze lufy.