Rodzaje karabinów czarnoprochowych

Karabiny czarnoprochowe to każda broń palna ładowana z końca lufy, z której wychodzi pocisk, zwana kufą. Może to być karabin, strzelba czarnoprochowa, pistolet lub rewolwer. Dla naszych celów skupimy się na karabinach, ponieważ są one prostym i łatwym sposobem na wejście w świat strzelania z czarnego proszku.

Rodzaje karabinów ładujących

Obecnie istnieje wiele rodzajów karabinów ładujących kagańce. Jednak zawęźmy jeszcze bardziej naszą uwagę i zgrupuj nasze pistolety w “tradycyjne” i “nowoczesne”. Tradycyjne karabiny czarnoprochowe będą czymś w rodzaju karabinu Hawkera Jeremiaha Johnsona, długim karabinem Kentucky lub czymś, co widzieliśmy w filmie o rewolucji amerykańskiej lub wojnie domowej. Karabiny czarnoprochowe składają się z 3 głównych części: śluzy, kolby i lufy.

Oryginalne karabiny Kentucky

Blokada jest po prostu mechanizmem, który umożliwia napinanie młotka pod napięciem sprężyny, a następnie zwolnienie go po pociągnięciu spustu. Lufa jest oczywiście częścią karabinu, która pozwala nam pomieścić nasz ładunek prochowy i pocisk oraz służy do stabilizacji naszego pocisku i wysłania go do celu. Kolba łączy zamek i lufę razem i zapewnia nam środki do utrzymania karabinu na stałym poziomie. Sklep z bronią czarnoprochową to miejsce, gdzie znajdziemy rozmaite czarnoprochowce także tego typu.

Nowoczesne karabiny

Nowoczesna broń czarnoprochowa lub liniowe karabiny są w zasadzie takie same jak nasze tradycyjne karabiny z jedną małą różnicą. Podkład lub nasadka znajdują się w bezpośredniej linii do ładunku proszku i beczki. Pozwala to na czystszy płomień zapłonowy, aby zapalić nasz proszek, a także pomaga w czyszczeniu i konserwacji, ponieważ wszystko jest w linii prostej. Dodatkowo karabin liniowy wytwarza również nieco większy nacisk i prędkość, ponieważ zamek zamyka się mocniej niż tradycyjny karabin.